BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ

A. Gökhan ALKAN, 9 Mart 1976 tarihinde Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Reyhanlı ilçesinde tamamlayan ALKAN 1999 yılında bir gümrükleme firmasında başladığı çalışma hayatına kısa süre sonra kendi şirketinde devam etti.

2003 yılında kurmuş olduğu ilk şahıs şirketi ile uluslararası ticaretle buluşan ALKAN, yıllar içinde kazandığı başarılar ve sektördeki etkin hizmetlerinin de yardımıyla, 2009 tarihinde Alkan İthalat İhracat ve Dış Ticaret Limited Şirketini ve 2018 tarihinde DGL ALKAN Gümrük Müşavirliği şirketlerini kurarak uluslararası ticaret sektöründe hizmet vermeye devam etti.

Gerek kendi sektörü, gerekse iş alanındaki diğer tüm sektörler bağlamında kaliteli ve etkin hizmet anlayışını benimseyen Gökhan ALKAN 2010 tarihinde HASİAD üyesi oldu. 2014 yılında HASİAD Yönetimine giren ALKAN 2016-2018 yılları arasında dernekte Saymanlık görevine yükseldi.

2018 Ocak ayında gerçekleştirilen genel kurulla HASİAD Yönetimi artık Gökhan ALKAN’a emanet olup, o tarihten bu yanadır HASİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini başarıyla yürütmektedir.

ALKAN, HASİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi ile birlikte aynı zamanda Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de aynı anda sürdürmektedir.

Biri kız biri erkek iki çocuk babası olan Gökhan ALKAN halen Hatay’ın Antakya ilçesinde yaşamaktadır.

 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

X1VSU

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği