HABER DETAYI
ARSUZ BELEDİYE BAŞKANI ZİYARETİ 15.10.2020 - 16:51

ARSUZ BELEDİYE BAŞKANI ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu, Arsuz ilçemizde meydana gelen yangın felaketi sonrasında Belen Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven HASİAD Yönetim Kurulu’na geçmiş olsun ziyaretlerinden ve göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkür ederek, yangından hasar gören mahalleler ile ilgili bilgiler verdi.

HASİAD Yönetim Kurulu adına Başkan A. Gökhan Alkan ise, Hatay insanı olarak yaşanan bu felaketlere gereken hassasiyetin gösterilerek yekvücut olmayı çok iyi bildiklerini dile getirdi. Bu vesileyle yangından hasar gören tüm vatandaşlarımıza tekrardan geçmiş olsun dileklerini ileterek, HASİAD olarak her türlü desteği hazır olduklarını ifade etti.

 

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 240 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

16223

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği