HABER DETAYI
CHP ANTAKYA İLÇE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ 07.10.2020 - 14:34

CHP ANTAKYA İLÇE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Antakya Belediyesi Meclis Üyeleri Adnan Özkaya ve Onur Keçecioğlu derneğimizi ziyaret ettiler. Yeni yönetim olarak planladıkları çalışmalar ile ilgili bilgi vererek mevcut gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

Yönetim Kurulu adına Başkan A. Gökhan Alkan nazik ziyaretleri için teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 221 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

GB59W

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği