HABER DETAYI
HATOKDER ZİYARETİ 29.09.2020 - 14:21

HATOKDER ZİYARETİ

Hatay Özel Okulöncesi Eğitim Kurumu Derneği (HATOKDER) Başkanı Fatma Oduncu ve Yönetim Kurulu Üyeleri derneğimizi ziyaret ederek dernek faaliyetleri ve sektör sorunları hakkında bilgi verdiler. Dernek olarak STK’lar arası dayanışmayı çok önemsediklerini ifade ederek ziyareti kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.

HASİAD Başkanı A. Gökhan Alkan ise ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 251 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

53AKD

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği