HABER DETAYI
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ 18.06.2020 - 14:11

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat'ı ziyaret ettiler. Yaşanan pandemi sürecinde tüm sağlık çalışanlarımıza göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar dilediler.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat ise ziyaretlerinden dolayı HASİAD Yönetim Kuruluna teşekkür ederek, ilimizdeki Pandemi sürecine ilişkin bilgiler paylaştı.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 250 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

7S8EH

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği