HABER DETAYI
HASİAD YÖNETİM KURULU TOPLANTISI 01.04.2020 - 14:02
HASİAD YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

Tarihte ilk defa halkımızın kendi arzusuyla sosyal hayatından vazgeçtiği ve hatta bunu bizzat devletten beklediği bir dönemden geçiyoruz.

Bu süreçte halkımıza, kesin bir şekilde mevcut ve alınabilecek diğer tedbirler doğrultusunda evlerinde kalmalarını tavsiye ederken, yöneticilerimizin de, aldığı tedbirleri olumlu karşılıyoruz. Alınan tedbirlerin yanı sıra evlerinde kalarak kendi üstlerine düşeni yapan halkımızın çalışan kesiminin, tıbbi, mali ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gerekli ek yasal düzenlemeleri, tedbirleri ve yapısal reformları ivedilikle hayata geçirilmesi noktasında taleplerimizin devam ettiğini ifade etmek istiyoruz.

COVİD-19’un teşhis ve tedavisi, hastalığın sosyal etkilerinin belirlenmesi sürecinde etkin olarak görev yapan “Bilim Kurulu”nun çalışmalarını takdir ediyor ve etkinliğinin arttırılmasını bekliyoruz.
Bununla birlikte, salgının etkisiyle adeta durma noktasına gelen, acil, etkili ve radikal müdahalelere muhtaç durumda olan ekonomimizin de, aynı şekilde bilimsel tavsiyeleri siyasi iradenin hizmetine sunabilecek bir kurula ihtiyaç olduğu kanaatindeyiz.

Bu aşamada oluşturulacak bir “Ekonomi Bilim Kurulunun” üretimi teşvik amacıyla yapılacak devlet teşvikleri, istihdamın desteklenmesi ve diğer ekonomik tedbirler hususunda yapılacak düzenlemeler konusunda efektif bir katkı yapacağını düşünüyoruz. Alınan tedbirler kapsamında bankaların bir an önce alınan tedbirlerin gereğini yerine getirmeleri, kısa çalışma ödeneğinin inceleme, sonuçlandırma ve ödeme süreçlerinin hızlandırılması büyük önem taşımaktadır. Ayrıca, hükümet tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde toplanan yardımların ihtiyaç sahiplerine ayrıma gidilmeden ulaştırılması konusunda inancımızın hala tam olduğunu belirtmek istiyoruz.
Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 292 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

5PS2T

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği