HABER DETAYI
İSMAİL SAFA ZİYARETİ 28.01.2020 - 12:23

İSMAİL SAFA ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Armoni Mutfak & Banyo firma sahibi üyemiz İsmail Safa'yı ziyaret ederek sektör ve firma faaliyetlerine yönelik bilgi aldılar. Ayrıca dernek faaliyetleri ve planlanan çalışmalar ile ilgili istişarelerde bulundular.

İsmail Safa, HASİAD Yönetim Kurulu’na yapmış oldukları nazik ziyaretten dolayı teşekkür ederek, sektör ve firma faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 239 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

13D6V

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği