HABER DETAYI
CONCERN VE BM'NİN HASİAD ZİYARETİ 18.09.2019 - 10:52

CONCERN VE BM'NİN HASİAD ZİYARETİ

 Uluslararası bir Sivil Toplum Kuruluşu olan CONCERN Hatay yetkilileri, BM Dünya Gıda Programı Hatay Koordinatörü Aziz Erden, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi ve Proje Ekibi ile derneğimizi ziyaret ederek mevcut faaliyetleri ile ilgili bilgi verdiler.

HASİAD Yönetim Kurulu adına Başkan A. Gökhan Alkan, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, ilimize katkı sunacak her projeye HASİAD olarak destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi. Ayrıca, HASİAD olarak hazırlamakta olduğumuz proje hakkında istişarelerde bulunuldu

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 202 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

4J4G6

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği