HABER DETAYI
ZAFER BAYRAMI RESEPSİYONU 30.08.2019 - 10:50

ZAFER BAYRAMI RESEPSİYONU

Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Eşi Gülden Gülüzar Doğan önderliğinde Hatay Valiliği bahçesinde düzenlenen ve ilimiz protokolünün katıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonuna derneğimizi temsilen Başkanımız A. Gökhan Alkan katılım sağladı. Zafer Bayramı'mızı bir kez daha kutluyor; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 203 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

7A842

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği