HABER DETAYI
HASİAD 24. GALA GECESİ VE YENİ ÜYE PLAKET TÖRENİ 22.08.2019 - 16:45

HASİAD 24 YAŞINDA!

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) olarak 24. yılımızı üyelerimiz ve protokolün katılımıyla The Museum Hotel Antakya’da gerçekleşen "24. Gala Gecesi ve Yeni Üye Plaket Töreni" ile kutladık. Gecemizde HASİAD ailemize yeni katılan 60 üyeye plaket takdimi gerçekleştirdik. 24. Gala Gecesi ve Yeni Üye Plaket Törenine katılım gösteren Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Antakya Tso Başkanı Hikmet Çinçin, Geçmiş dönem AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Geçmiş dönem CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, kurum müdürleri ve dernek üyelerimiz ile eşlerine teşekkür ediyoruz.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 439 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

7V83J

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği