HABER DETAYI
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN HASİAD ZİYARETİ 22.04.2019 - 11:18

GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE

Bahçeşehir Koleji öğrencileri Cengiz Akar, Defne Su Kavak, Aslı Reyyan Dikmen, Eymen Dönmez ve Duru Çeliktaş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD)’ni ziyaret ettiler. HASİAD Başkanı A. Gökhan Alkan Başkanlık koltuğunu Cengiz Akar’a devretti.  HASİAD Başkanlık görevini devralan Cengiz Akar ve yeni yönetim kurulu heyeti yaptıkları toplantıda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın eskiden çok daha coşkulu kutlandığını günümüzde dünya çocuklarının daha az katılım sağladığını ifade ettiler. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e bu bayramı tüm dünya çocuklarına armağan ettiği için minnettar olduklarını ve her zaman Atamızın izinde olacaklarını dile getirdiler.

Başkan Cengiz Akar ve Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ayrıca ilimizin tarım, turizm ve sanayi kenti olduğunu, tarım ve sanayi sektörlerinde katma değeri yüksek ürünler üretmemiz gerektiğini, ilimiz turizmine katkı sağlamak için de yeni tarihi bölgelerin turizme kazandırılmasının önemli olduğunun altını çizdiler. Çocuklarımıza daha iyi ve temiz bir dünya bırakmak için ilimizin hızla gelişen sanayisinin yanında atık yönetiminin iyi organize edilmesi gerektiğini ifade ettiler. Ayrıca, çarpık kentleşmenin kentimize zarar verdiğini, toplu taşıma kullanılmadığı için şehrimizde çok büyük trafik sorunu olduğunu ve belediyelerden bu konularda detaylı çalışmalar yapmalarını beklediklerini söylediler.  

HASİAD Yönetim Kurulu adına Başkan A. Gökhan Alkan, öğrencilerin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek Bahçeşehir Koleji ile ortak bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek istediklerini, geleceğimiz olan çocuklarımıza her zaman her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 473 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

IMR78

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği