HABER DETAYI
HASİAD'IN HATAY BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİ 22.04.2019 - 10:56

HASİAD'IN HATAY BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyelerinden oluşan heyet ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ı makamında ziyaret ederek yeni  görevinin hayırlı olmasını dilediler. Ayrıca, iş dünyası olarak ilimize katkı sağlayacak her projede destek vermeye hazır olduklarını dile getirdiler.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise HASİAD Yönetim Kurulu'nun nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek STK'ların ilin dinamikleri olduğunu ilimizin önemli STK’larından olan HASİAD’ın yapacağı projelerinde belediye olarak her zaman ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 413 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

65815

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği