HABER DETAYI
ANTAKYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İZZETTİN YILMAZ'IN HASİAD ZİYARETİ 08.02.2019 - 14:19

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İZZETTİN YILMAZ'IN HASİAD ZİYARETİ

AK Parti Antakya Belediye Başkan Adayı İzzettin Yılmaz ve beraberindeki heyet ile derneğimizi ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette projeleri hakkında bilgi verilerek yönetim kurulu üyelerimiz ile fikir alışverişinde bulunuldu.

HASİAD Yönetim Kurulu adına Başkan A. Gökhan Alkan, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 201 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

6G235

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği