HABER DETAYI
NECMETTİN ÇALIŞKAN ZİYARETİ 29.01.2019 - 13:58

NECMETTİN ÇALIŞKAN ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı A. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Üyemiz Doç. Dr. Necmettin Çalışkan'ı ziyaret ederek hem 2017 yılı vergilendirme dönemi kurumlar vergisi Hatay ilk 100 sıralamasında yer alması hem de doçent olmasından dolayı tebrik ettiler.

HASİAD Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, HASİAD Yönetim Kurulu'nun nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek dernek çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 91 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

BTFLJ

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği