HABER DETAYI
HASİAD'IN HATAY BAROSU ZİYARETİ 21.12.2018 - 15:07

HASİAD'IN HATAY BAROSU ZİYARETİ

 HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Hatay Barosu Başkanlığı’na yeniden seçilen Av. Ekrem Dönmez'i ziyaret ettiler. HASİAD Yönetim Kurulu adına Başkan A. Gökhan Alkan, başkanlığının hayırlı olmasını dileyerek, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez ise, nazik ziyaretlerinden dolayı HASİAD Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 141 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

78CIA

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği