HABER DETAYI
HATAY BŞB BAŞKAN ADAYI İBRAHİM GÜLER'İN HASİAD ZİYARETİ 18.12.2018 - 14:13

HATAY BŞB BAŞKAN ADAYI İBRAHİM GÜLER'İN HASİAD ZİYARETİ

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler ve beraberindeki heyet derneğimizi ziyaret ettiler. Başkan olması halinde, yapmayı planladığı proje ve faaliyetler hakkında detaylı bilgilendirme yaptı.

HASİAD Yönetim Kurulu adına Başkan A. Gökhan Alkan ise, HASİAD olarak bir büyükşehir belediye başkanından beklentilerimizi dile getirerek çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 115 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

I8L1B

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği