HABER DETAYI
DEFNE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI NİDAL ÖZDEMİR'İN HASİAD ZİYARETİ 31.10.2018 - 16:15

DEFNE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI NİDAL ÖZDEMİR'İN HASİAD ZİYARETİ

Defne Belediye Başkan Aday adayı ve aynı zamanda üyemiz olan Nidal Özdemir derneğimizi ziyaret ederek Defne ile ilgili projelerini anlattı. Yapılan ziyarete HASİAD Yönetim Kurulu Üyelerinin yanısıra DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, HAGİAD Başkanı Yusuf KAVAK, Hatay KAGİD Başkanı Tuban Güçlü ve Hatay Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker'de katılım sağladı.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 224 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

V7EDN

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği