HABER DETAYI
HATAYSPOR’UN HASİAD ZİYARETİ 25.09.2018 - 16:11

 
HATAYSPOR’UN HASİAD ZİYARETİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve aynı zamanda Hatayspor Kulübü Başkanı Sayın Mehmet MADEN ve Hatayspor Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Aydın TOKSÖZ derneğimizi ziyaret etttiler. Yapılan ziyarette Hatayspor'daki son durum ve yeni stadyumun durumu konuşuldu. Ayrıca sporun birleştirici gücünü kullanarak İskenderun ve Ovanın, Merkez ile bütünleşmesinin hedeflendiği ve tribünlerde herkesin desteğini bekledikleri ifade edildi. Hatayspor'un Hatay'ın takımı olduğu ve herkesin bu takıma sahip çıkmasını bekledikleri belirtildi.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 320 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

2891G

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği