HABER DETAYI
HASİAD’IN HATAY MİLLETVEKİLİ ABDULKADİR ÖZEL ZİYARETİ 17.09.2018 - 15:59

HASİAD’IN HATAY MİLLETVEKİLİ ABDULKADİR ÖZEL ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Hatay Milletvekili Sayın Abdulkadir Özel'i İskenderun'daki ofisinde ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette Türkiye ekonomisinde yaşanan olumsuz süreç, Hassa Tünel Projesi, Hububat ürünleri ihracatına getirilen kısıtlamalar ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca dernek faaliyetleri ve yapmayı planladığımız Hatay lobisi çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 405 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

7M15M

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği