HABER DETAYI
CHP HEYETİNİN HASİAD ZİYARETİ 13.09.2018 - 15:37

CHP HEYETİNİN HASİAD ZİYARETİ

CHP PM Üyeleri Sayın Selin SAYEK BÖKE ve Sayın Ali Haydar HAKVERDİ, CHP Hatay Milletvekilleri Sayın Mehmet GÜZELMANSUR ve Sayın İsmet TOKDEMİR, CHP Hatay İl Başkanı Sayın Halil İbrahim ÖZGÜN, Defne Belediye Başkanı Sayın İbrahim YAMAN derneğimizi ziyaret ettiler.

Yapılan ziyarette ülkemizde yaşanan ekonomik sorunlara ilişkin değerlendirmeler yapılarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 169 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

KMRZL

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği