HABER DETAYI
HATAY MİLLETVEKİLİ MEHMET GÜZELMANSUR'UN HASİAD ZİYARETİ 06.09.2018 - 15:30

HATAY MİLLETVEKİLİ MEHMET GÜZELMANSUR'UN HASİAD ZİYARETİ

CHP Hatay Milletvekili ve aynı zamanda üyemiz olan Sayın Mehmet GÜZELMANSUR ve beraberindeki heyet derneğimizi ziyaret etti. Yapılan ziyarette;

  1. Hububat ürünleri ihracatta getirilen kısıtlamalar (Buğday, Mısır, Un vb.)
  2. İhracatta döviz getirme zorunluluğu konusunda ilimizden genellikle Suriye’ye yapılan ihracatta karşı tarafta banka bulunmaması konusunda yaşanan sıkıntılar,
  3. İlimize atanan bürokratların en az 5 yıl süreyle görev yapması,
  4. HASİAD önderliğinde yapılması planlanan lobi çalışmalarına verebileceği destek vermeleri konularında görüş alışverişinde bulunarak desteklerini talep ettik.
Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 230 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

9EI5H

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği