HABER DETAYI
HATAY MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞANVERDİ'NİN HASİAD ZİYARETİ 04.09.2018 - 15:00

HATAY MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞANVERDİ'NİN HASİAD ZİYARETİ

 AK Parti Hatay Milletvekili Sayın Hüseyin Şanverdi ve AK Parti Antakya İlçe Başkanı Sayın Ramazan Alparslan, AK Parti Reyhanlı İlçe Başkanı Sayın Mehmet Saruhan ve beraberlerindeki heyet derneğimize nezaket ziyaretinde bulundu. Yapılan ziyarette HASİAD olarak;
- Hububat Ürünleri ile ilgili ihracatta getirilen kısıtlamalar 
- İhracatta döviz getirme zorunluluğu konusunda ilimizden genellikle Suriye'ye yapılan ihracatlarda karşı tarafta banka bulunmaması
- İlimize atanan bürokratların en az 5 yıl süreyle görev yapmaları
- Emekliye ayrılan önemli bürokratların ilimize katkı sunmaları
- Hatay Lobisi çalışmalarımız konusunda birlikte hareket etme konularında taleplerimizi ileterek çözümleri noktasında destekleri talep edildi.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 231 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

U1RF6

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği