HABER DETAYI
HASİAD İSTANBUL-KOCAELİ ZİYARETLERİ 24.07.2018 - 13:51

HASİAD’IN İSTANBUL-KOCAELİ ZİYARETLERİ

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) Başkanı Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet ile 24-25 Temmuz tarihlerinde İstanbul ve Gebze’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Programın ilk gününde HASİAD heyetine DASİFED Başkanı Faruk EKİNCİ ve Hataylı İşadamı Tekin URHAN’ın da eşlik ettiği ziyaretler kapsamında ilk olarak Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı ve aynı zamanda dernek üyemiz Erol BİLECİK, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Yardımcısı İsrafil KURALAY ve üst kuruluşumuz olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Orhan TURAN makamlarında ziyaret edildi. Yapılan ziyaretlerde yeni yönetim sistemi, yeni kabine ve bu bağlamda Türkiye ekonomisinden beklentilerle özelde bölgemiz ve ilimiz ekonomisi için yapılabilecek proje ve çalışmalar değerlendirildi. Özellikle bölgemizde savaştan etkilenen illerin 5. veya 6. Bölge teşvik kapsamına alınması konusunda destek talep edildi. TÜRKONFED ile kasım ayında ilimizde yapılacak olan 22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi ile ilgili detaylar görüşülerek TÜSİAD ve İTO zirveye davet edildi.

 Ardından yapımında son aşamaya gelinen ve 29 Ekim’de bitirilmesi planlanan İstanbul 3. Havalimanı ziyaret edildi. HASİAD Heyeti, 350 noktaya uçuş yapılacak olan ve dünyanın en büyük havalimanı olmaya aday projeyi yerinde inceleyerek havalimanı hakkında detaylı bilgi aldı.

Programın ikinci gününde ise, Hataylı iş adamı Tekin URHAN'ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ve Gebze’de faaliyet gösteren CYROCAN Tesisi ziyaret edildi. HASİAD Heyeti, Tekin URHAN’a Kocaeli Sanayi Odası TOBB Delegesi ve Dış İlişkiler Komisyon Başkanlığı görevlerinin hayırlı olmasını dilediler.

Ardından Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden ve bünyesinde Teknopark kurmuş ilk OSB olan Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Başkanı Vahit YILDIRIM makamında ziyaret edilerek GOSB ve buraya bağlı Teknokent yerinde incelendi.


Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 576 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

T9118

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği