HABER DETAYI
HASİAD GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ 07.06.2018 - 12:17

HASİAD GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

Mübarek Ramazan ayında geleneksel hale gelen HASİAD iftar programını, Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği (HASİAD) Evi avlusunda yoğun bir katılımla gerçekleştirdik.
HASİAD Yönetim Kurulu adına Başkan A. Gökhan ALKAN, başta Vali Yardımcısı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Milletvekilleri, Kurum Müdürleri, Oda ve STK Başkanları, Cemiyet Başkanları ve değerli üyelerimiz olmak üzere iftar programına katılan tüm misafirlere HASİAD Ailesi adına çok teşekkür etti.
İftar programının ardından, HASİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevindeyken vefat eden merhum Sayın Metin Urhan'ın anısına, toplantı salonumuzu'Metin Urhan Toplantı Salonu' olarak adlandırarak açılışını yaptık.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 506 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

9XH7C

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği