HABER DETAYI
2. HATAY YAPI, İNŞAAT VE GAYRİMENKUL FUARI 11.04.2018 - 15:52

2. HATAY YAPI, İNŞAAT VE GAYRİMENKUL FUARI

İlimizde 2. si düzenlenen Hatay Yapı, İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı'nın açılışına HASİAD Başkanı A. Gökhan ALKAN katılım sağladı. Açılış sonrasında HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri fuarda stant açan üyelerimizi ve katılımcıları ziyaret ettiler.
HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, fuarın düzenlenmesinde emeği geçen başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ ve Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Sayın Mehmet ALAKUŞ'a teşekkür ederek bu fuarların ilimize hayırlı olmasını ve devamını temenni ettiler.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 432 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

E558R

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği