HABER DETAYI
HASİAD'IN DEFNE BELEDİYESİ ZİYARETİ 27.03.2018 - 15:07

HASİAD'IN DEFNE BELEDİYESİ ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Defne Belediye Başkanı ve aynı zamanda üyemiz Sayın Dr. İbrahim YAMAN'ı makamında ziyaret ettiler.

Yapılan ziyarette Dr. İbrahim YAMAN HASİAD'ın yeni dönem yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi. Ayrıca kurumlar arası işbirliği ve ortak yapılabilecek projeler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 267 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

KYW88

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği