HABER DETAYI
ANTAKYA TİCARET BORSASI'NIN HASİAD ZİYARETİ 27.02.2018 - 12:00

ANTAKYA TİCARET BORSASI'NIN HASİAD ZİYARETİ

Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Sayın Mehmet Ali KUSEYRİ ve beraberindeki heyet derneğimize nezaket ziyaretinde bulunarak yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

HASİAD Yönetim Kurulu adına  Başkan A. Gökhan ALKAN ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek yeni dönem faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verdi. 

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 773 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

R1367

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği