HABER DETAYI
HASİAD 22. KURULUŞ YILI RESEPSİYONU 22.08.2017 - 11:05

HASİAD 22 YAŞINDA

Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD), 22 Ağustos tarihinde, HASİAD Evi avlusunda 22. Kuruluş yılı resepsiyonu düzenledi. Kokteyl şeklinde düzenlenen resepsiyona; CHP Hatay Milletvekili Serkan TOPAL, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet MADEN, HATSU Genel Müdürü Mehmet ÇAPARALİ, Ticaret İl Müdürü Halit İMREK, SGK İl Müdürü Hamit BAL, İŞKUR İl Müdürü Ziya YÜKSEL, ATB Başkanı Mehmet Ali KUSEYRİ, HSMMMO Başkanı Tahsin KIRIK, Banka Müdürleri, HASİAD Üyeleri ve eşleri katıldılar.

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası müzik dinletisi eşliğinde gerçekleşen resepsiyonda, HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin KABAALİ’nin açılış konuşmasının ardından üyeliğinin 20. Yılını dolduran üyelerimize plaket takdim edildi.  Plaket töreninin ardından, HASİAD 22. Yıl pastası kesildi.

Gecede plaket alan üyeler; Züheyr KARA, Hasan TÜTÜNCÜOĞLU, Erten ELÇİ, Ali KAVAK, Ali GÜNGÖR, Tevfik DOĞAN, Nevzat ŞAHİN, Halef GÜNAY, Adnan OVALI

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 750 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

X3M99

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği