HABER DETAYI
HASİAD EŞLİ ÜYE YEMEĞİ 13.05.2017 - 10:18

HASİAD EŞLİ ÜYE YEMEĞİ

Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD), 13 Mayıs tarihinde Savon Hotel’de HASİAD Üyeleri ve eşlerine yönelik bir program düzenledi.

Düzenlenen programda ilk olarak Davranış Bilimleri Uzmanı Kunter KURT,  “Duygu ve Davranışlarımızın Patronu Olmak” konulu bir sunum yaptı. Keyifli geçen sunum sonrasında, HASİAD Üyeleri Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın müzik dinletileri eşliğinde akşam yemeği yediler.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 502 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

CB5YW

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği