HABER DETAYI
1. HATAY YAPI İNŞAAT VE GAYRİMENKUL FUARI 03.05.2017 - 10:11

1. HATAY YAPI İNŞAAT VE GAYRİMENKUL FUARI

HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, 1. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı'nı ziyaret ederek, 
Fuarda stant açan Üyelerimiz; Sayın Servet ALTAŞ (SER-AL İnşaat), Sayın Çağdaş ÖZKAYA (İlke Bir OSGB), Sayın İsa KAZAR (Özkazarlar Hırdavat), Sayın Cuma BULGURCU (Pelin Kimya), Sayın Hikmet GÜNSAY (Özburak İnşaat), Sayın Kemal ve Ahmet ARSLANOĞLU (Arslanoğlu HYUNDAİ / NİSSAN), Sayın M. Şükrü ÇUHADAROĞLU (Çuhadaroğu Orman Ürünleri) ve Sayın Mehmet Ali YÜKSEL (Yüksel İnşaat)'i ziyaret ettiler. 

Fuarın düzenlenmesinde yoğun emeği geçen Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Sayın Mehmet ALAKUŞ ve İmaj Medya sahibi Sayın Cahit AŞKAR başta olmak üzere, destek veren tüm kurum ve katılımcılara teşekkür ederek; bu fuarların devamını dilediklerini ifade ettiler.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 566 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

45HSF

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği