HABER DETAYI
HASİAD'IN MİRHAN OTEL& MİRİSAN PETROL ZİYARETİ 29.03.2017 - 10:22

HASİAD'IN MİRHAN OTEL& MİRİSAN PETROL ZİYARETİ

HASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Üyemiz aynı zamanda Defne Belediyesi Meclis Üyesi ve Defne Spor Kulübü Başkanı Sayın Ayhan MİRİOĞLU'nu işyeri olan, MİRHAN Otel & MİRİSAN Petrol'de ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette üyemizin faaliyet konuları olan nakliye, turizm ve akaryakıt sektörlerindeki güncel sorunlar ile ilgili ortak değerlendirmeler yapıldı.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 797 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

84UF6

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği