HABER DETAYI
ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI'NIN HASİAD ZİYARETİ 23.03.2017 - 10:10

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI'NIN HASİAD ZİYARETİ

Antakya Belediye Başkanı Sayın İsmail KİMYECİ derneğimizi ziyaret ederek; Antakya Belediyesi'nin çalışmaları ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili bilgi vermiştir. Yapılan toplantıya HASİAD üyeleri ile birlikte, AK Parti Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Sayın Durdunaz HOROZ, AK Parti Antakya İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Antakya Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sayın Hayrettin Akyürek katılmıştır.

Haber Kaynağı:
Bu haber toplam 797 defa okunmuştur.
 
 
TÜM ANKETLER
Web sitemizi beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Çok Kötü
İdare eder.

 
   
   

     Büyük İskender’in komutanlarında Antigonus ve Seleucus, Mezopotamya ile Suriye’nin yönetimi için aralarında savaşmış, zafer Seleucus’un olmuştur. Yeni bir kent kurmak isteyen Seleucus, Zeus’tan kendisine yol göstermesini ister ve bir kurban keser. Kurban etini kaparak uçan bir kartal, Silpius Dağı’nın eteği ile Oronte (Asi) Nehri’nin arasına konar.

 

     Hatay'da yörenin güzellikleri, şekilleri, tatlıları, renkleri mutfağa yansıtılmış olup, oldukça zengindir. Bunlardan oruk, öcce, ekşili börülce, beyaz kabak boranisi, cevizli biber (Muhammara), bakla ezmesi, humus, nazlı et yemeği ile peynirli künefe ve taş kadayıf tatlıları damak zevkinizin çeşitliliğini arttıracaktır.

 

     Hatay ve Antakya bölgesi, M.Ö. 333 yılında Büyük İskender ile Pers İmparatoru III. Dareios’un ordularının İssos kenti civarında yaptığı savaşla Makedon hakimiyetine girmiş olup, Büyük İskender’in ölümünden sonra komutanlarından Seleucus I. Nikator tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda Antakya kenti kurulmuştur.

         
         
Güv. Kodu :

LG7K5

   
 
 
Herhangi bir ilan bulunamadı.
       
hasiad@hasiad.org.tr Copyright © 2014 HASİAD - Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği